VIRKSOMHEDER ER DEN MEST KRAFTFULDE DRIVER FOR FORANDRING I VERDEN.
HAR I GLEMT HVOR MAGTFULDE I ER?

MäRK – Mening giver overskud


Virksomheder bliver ikke længere kun målt på, hvor gode de er til at skabe profit. De bliver også målt på den forskel, de gør og det aftryk, de sætter på samfundet omkring dem. Succesfulde brands er meningsfulde brands, der ikke konkurrerer om at være bedst i verden, men bedst for verden. Hvor de skaber løsninger, der forbedrer menneskers liv og løser samfundsproblemer. Fordi det giver mening for medarbejderne og kunderne – og ikke mindst har en positiv effekt på bundlinien.

I MäRK inspirerer og rådgiver vi virksomheder og ledere til at genfinde meningen i alt, hvad de gør, så de kan bruge forretningen som driver for at skabe bæredygtig vækst, samtidig med at de gør noget godt.


Tag fat i en af os, hvis du er nysgerrig.

MäRK er:



Nicoline Olesen

“Mange brands kan blive vigtige i vores liv, hvis de deltager mere aktivt i det samfund, vi alle er en del af.”

LinkedIn – 40858154 - nicoline@maerkcph.dk

Peter Freisner Johansen

“Forretningsstrategien, kommunikationsstrategien og hvordan vi gør tingene, hænger sammen. Rigtige fortællinger skaber meningsfulde fællesskaber.”

LinkedIn – 20998001 - peter@maerkcph.dk

Flemming Møldrup

“Passionen i virksomheden. Kommunikation og reklame, der bringer brands og mennesker sammen. Igen.”

LinkedIn – 26130731 – flemming@maerkcph.dk

Elin Møller

“Klare formål, meningsfulde forandringer, lederskab og strategisk kommunikation. Så mennesker kan være med.”

LinkedIn – 21730146 - elin@maerkcph.dk

Hanne Lindblad

“En dyb balance mellem logik og mening skaber den menneskelige energi, der skal til for at kunne redefinere os selv som mennesker og som virksomhed.”

LinkedIn – 26800789 - hanne@maerkcph.dk

Malene Brandt

“”

LinkedIn – 20491050 - malene@maerkcph.dk

MäRK addresser:


Filmbyen 23, 3., 8000 Aarhus C

Borgergade 6, 5., 1300 Købehavn K

Tilmeld dig vores nyhedsbrev